wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Niepoprawnie konserwowane sztachety z drewna błyskawicznie się dewastują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny urok i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot należałoby poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się zacząć od dokładnego oraz sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, dlatego że od tego zależy efekt końcowy własnych robót. Przed użyciem produktów do ochrony i dekoracji płotów z drewna istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, powinno się nanosić kolejne amalgamaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ten typ płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji stądtoteż służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz